IKARIE.net3...2...1Books.czBooks.netCinemascopeTechnologieTexty + cenyIkarioTKMýty

1999/32 Léto se nám přehouplo

Letos se toho kupodivu děje docela dost i v létě. Po trošku komornějším (dle zpráv účastníků) Parconu následoval oddechový Tatracon, jakož i pár menších, povětšinou odpočinkových, conů. Nemohu vám posloužit žádnými bližšími informacemi, protože letos jsem zvolil taktiku zápecnickou, která má také své výhody.

Protože letos Bohemiacon z technických důvodů odpadá, nahradí jej v obvyklém termínu na konci srpna letošní druhý Avalcon, který proběhne v Chotěboři 27. - 29. 8. 1999. Další akcí má být oživený bratislavský Istrocon, o němž se mi ovšem prozatím žádné bližší informace nedonesly. Jen to, že má proběhnout někdy v září.

Pomalu se nám blíží 11. srpen si můžete zajet do Maďarska nebo Rakouska a podívat se na úplné zatmění slunce. Podle všeho ale může být zataženo, takže třeba bude lepší sledovat vše pěkně v pohodlíčku u počítače připojenému k Síti třeba z Německa nebo z amerického NASA. Slibují tam živé přenosy s možností volby úhlu pohledu, města, nadmořské či nadzemní výšky a tak podobně.

A pokud se nedostaví konec světa, možná přijde i kouzelník...

Jiří T. Pelech, e-mail: pes@ikarie.cz