IKARIE.net3...2...1Books.czBooks.netCinemascopeTechnologieTexty + cenyIkarioTKMýty

1999/19 Pořád se něco děje

Tak nám konečně naplno začalo jaro a s ním se rozproudil i nějaký ten život kolem SF. Kupřikladu zase začalo vycházet víc knih a také všelijakých akcí patřičně přibylo. A nejen to, ledy se pohnuly i mezi Zakázanými technologiemi, takže můžeme zase po roce otevřít krám s novými příspěvky. Doufejme, že se konečně podařilo prorazit ten správný kanál, a že další pokračování zase někde cestou nezamrznou.

Předminulý víkend se sešli zástupci klubů v čs fandomu na tradiční jarní poradě, tentokrát v Kopřivnici. Mimo jiné zde byli vybráni laureáti letošních fandomových cen. Mloka za zásluhy o SF získala redakce časopisu Fantázia a Ludvíka za zásluhy o fandom jeden z hlavních organizátorů Draconu -- Miroslav Dvořák. Manažer fandomu zveřejnil svou emajlovou adresu (vaclav.pravda@sea.ericsson.se), na které od scifistů očekává návrhy na žádosti o granty, informace o klubech, lidech a akcích, jakož i všechno ostatní, co by pomohlo dále rozhýbat život mezi fanoušky žánru.

Tento víkend zase v Chotěboři proběhne další ročník Avalconu a od 2. do 5. srpna můžete zajet do Kopřivnice, kde vás čeká Parcon. A jestliže vás zajímá i to, co se děje na nebi, 11. srpna si můžete zajet do Maďarska nebo Rakouska a podívat se na úplné zatmění slunce.

Čas si můžete ukrátit návštěvou knižního veletrhu, u jehož příležitosti budou vyhlášeny ceny Akademie SF, F a H za loňský rok. Přesný termín jsem bohužel zapomněl, je ale asi ještě dost času, takže někdy přístě...

Jiří T. Pelech, e-mail: pes@ikarie.cz