IKARIE.net3...2...1Books.czBooks.netCinemascopeTechnologieTexty + cenyIkarioTKMýty

1999/3 Pár změn

Od minula se tu trochu změnilo. Třeba navigace, která je teď doufám o něco přehlednější, některé rubriky zmizely dočasně, jiné pravděpodobně navěky a jedna nám přibyla. Časem počítáme ještě s nějakými kulovými blesky, které trochu přestěhují některé části jinam, aby tak vzniklo místo pro jiné, perspektivnější projekty. O tom ale asi někdy jindy.
Probíhají též -- doufejme úspěšná -- jednání s redaktorem kalendáře akcí Neldelindem, který se zavázal, že na svou záslužnou práci naváže (pokud tak náhodou už neudělal).

Letos nově začínáme rubrikou Books.net, ve které budou zveřejňovány recenze na knihy vycházející v jiných jazycích než je čeština nebo slovenština. Začali jsme třemi svazky z prací Joa Haldemana, který je i u nás znám díky románu Věčná válka.
Zpočátku budou zveřejňovány recenze, které se mi nashromáždily v archivu, s postupem doby se snad najde někdo další, kdo by mi v této práci pomohl. Tímto tedy vyzývám případně recenzenty zahraničních knih, aby se mi ozvali. Předem musím upozornit, že prozatím je čeká jen sláva, ale žádné peníze.

Pokud jde o filmovou rubriku, intenzivně jednám s našimi smluvními recenzenty, zatím se vymlouvají na velké pracovní vytížení, ale třeba se mi podaří časem je zlomit. Mezitím opět nabízím prostor všem zájemcům, kteří jsou schopni napsat dobrou filmovou recenzi na -- pokud možno nově uváděné -- filmy, aby se mi ozvali na níže uvedenou adresu. Čeká je podobná odměna jako případné recenzenty v rubrice Books.net.

Jiří T. Pelech, e-mail: pes@inway.cz