IKARIE.net3...2...1Books.czBooks.netCinemascopeTechnologieTexty + cenyIkarioTKMýty

1997/52 Uff...

Tak jsme doufejme všichni šťastně a ve zdraví přežili ono nudné a zdlouhavé období nicnedělání nejvyššího stupně a můžeme se tudíž vrhnout zase do běhu normálním životem. (Nemyslete si, že bych nedokázal vymyslet nějaký rozumnější titulek, ale opravdu nevím, jak trefněji vyjádřit úspěšné přežití podobných hrůz, které se nám právě přehnaly nad hlavami.)

Od minulého pokračování se v životě IKARIE.net přihodilo pár věcí, z nichž některé jsou už viditelné a další se teprve na zviditelnění chystají. Ale nepředbíhejme a pohlédněme zatím na to, co jsme vám připravili...

v docela slušné rychlosti se rozeběhl scifistický kalendář, za který náleží dík zejména jeho udržovateli Neldelindemu, kterého jsem jednou přepadl při obědě a on se mi na oplátku sám nabídl a vlastně s celým nápadem přišel. Odkaz jsme zatím umístili do této rubriky a uvidíme, jak se to dále vyvine. Tím vás zároveň všechny vyzývám, abyste nelenili a psali Neldelindemu o všem zajímavém, co se má v průběhu roku 1998 šustnout. Záleží také na vás, nakolik bude tento kalendář obsáhlý.

Další rubrikou, která se rozběhla v testovacím režimu, jsou Mýty, za které se staví známý mytolog Pavel Houser. Uvidíme, jak dlouho mu ještě vydrží elán, protože už se pomalu schyluje k termínu dalšího pokračování (periodicita této rubriky je prozatím měsíční).

Rubrika Interkom stále ještě zeje prázdnotou, nicméně i na ní se pracuje. Měla by obsahovat archiv tohoto fandomového časopisu, což s možností vyhledávání poskytuje poměrně široké možnosti při pátrání po příspěvcích či názorech určitých lidí na určitá témata. Doufejme, že se vše podaří vyladit co nejdříve, abychom mohli archiv začít plnit.

A to by bylo o obsahu těchto stránek pro tuhle chvíli všechno. Teď zase o něčem úplně jiném...

Mám za úkol připomenout všem zapomětlivým autorům, že se schylují ke konci dvě soutěže, které už náleží do roku 1998. Konkrétně mám na mysli Cenu Karla Čapka (viz Kalendář) zaměřenou na literární tvorbu libovolného rozsahu a samozřejmě i 2. ročník soutěže Ikaros, která se věnuje pouze povídkám.

No, a protože už mě v tuhle chvíli nic dalšího nenapadá a protože konec roku se kvapem blíží, budu už letos končit. Mějte se jak chcete a občas pozdravujte vlaštovky nebo nějakou jinou podobnou vodní havěť.

Jiří T. Pelech