IKARIE.net3...2...1Books.czBooks.netCinemascopeTechnologieTexty + cenyIkarioTKMýty

1997/38 Menší úklid

Stálí navštěvníci těchto stránek si toho už zřejmě všimli. Tento týden jsem lehce překopal vzhled první stránky a všech hlaviček s "rychlými odkazy". Důvodů bylo několik, jedním z nich třeba to, že jsem se rozhodl zrušit rubriku Bedna scifoidis, která sice slibně začala, avšak vzápětí zemřela na nedostižitelnost svého redaktora. Inu, život jde dál a kdo ví, třeba se časem podaří toto mrtvě narozené děcko oživit natolik, že nezemře vzápětí po prvním pokračování.

Další nepatrnou změnou je zavedení galerie obálek papírové Ikarie, kterou naleznete při letmém průzkumu úvodní stránky. V rámci galerie připravujeme obsahy jednotlivých čísel a kdo ví, třeba časem přidáme i nějaké to vyhledávání. Potom bude hračkou najít autora obálky nebo název povídky vašeho oblíbeného autora.

V oblasti dluhů stále ještě zůstává burza, kterou už jsem sice dotáhl do testovacího stadia, ale ve chvíli, kdy jsem se už už chystal systém zařadit do běžného provozu, vše se mi nějak zhroutilo, takže jsem si dal nějaký ten oddychový čas, než se vrhnu do druhého pokusu. Proto prosím o chvilku strpení.
Chystáme několik základních kategoriíí tak, aby zadávání ani vyhledávání inzerátů nebylo přiliš složité, což je docela fuška. Jakmile se burza rozjede, budeme zase o něco moudřejší a budeme se řídit vašimi radami a připomínky, které vítáme a kterých se nám zatím příliš nedostává.

Děkujeme také za těch pár připomínek v oddílu horká linka. Použité diskuzní systémy patří podle mého názoru k nejlepším ve svých třídách. Pokud máte jiné mínění, stačí dát tip a uvidíme, co se s tím dá udělat.

Utěšeně se nám také rozrůsta oddíl věnovaný soutěžím. Kromě velmi zajímavého přehledu výsledků soutěže o Cenu Karla Čapka už máme příspěvky z pěti dalších zdrojů. Protože vím, že podobných soutěží u nás probíhá víc, prosím tímto jejich organizátory, aby mi posílali jak výsledky, tak vyhlášení nových ročníků. Slibuji, že je zařadím v historicky kratší době, než jak jsem to předvedl v případě výsledků soutěže Ježíšku, já chci plamenomet, jejichž zvěřejnění mi trvalo více než dva týdny.

Jiří T. Pelech